O mnie

poniedziałek, 10 listopada 2008

Czytam i czytam ...... a teraz postanowiłam o tym napisać. Zachować w pamięci najważniejsze książki, by potem można było do nich powrócić. Dotąd pisałam mini-recenzje ołówkiem na okładkach książek, wystawiałam im oceny ... i pożyczałam niewielkiemu gronu przyjaciół. Gdy książka została mi oddana ..... cóż za przyjemna chwila, że mogę o niej porozmawiać, ale też dlatego, że mam ją już z powrotem! Może nowa forma dzielenia się książkami będzie jednak bardziej ciekawa. Sama lubię czytać recenzje i zaglądać na czytelnicze blogi, aby dowiedzieć się, jak inne osoby przeżyły książkę, jak ją odebrały.

Żałuję, że nie będę w stanie napisać o wielu przeczytanych książkach, oczywiście też tego, że nie wszystkie interesujące zdążę przeczytać. Wybór następnej książki jest zawsze ekscytujący, ale i bolesny, że tylko ta jedna zostanie wybrana, a inne zostaną na półce, takie porzucone ....

Czas odmierzam przeczytanymi książkami. Na przykład wakacje pachniały nie tylko łąką, sianem, lasem, ale i kilkoma świetnymi pozycjami, niekoniecznie tak letnio beztroskimi ...Wśród nich książka Majgull Axelsson , rewelacyjna Ta, którą nigdy nie byłam oraz Michaela Coxa, powieść z niesamowitą, mroczną atmosferą, Sens nocy. Spowiedź.

Inka i Iza - to moje dwie najbardziej rozczytane koleżanki. Mam nadzieję, że będą tu zaglądać i dzielić się czytelniczymi pasjami. Ciekawe, jakie są Wasze listy magicznych lektur?

Aktualnie czytam